Alicja Glabicka

Alicja Glabicka – Polski Prawnik na terenie Wielkiej Brytani

Alicja ukonczyla studia licencjackie na wydziale prawa z wyroznieniem 2:1   zanim podjela Podyplomowe Studia Aplikanckie w Kaplan Law School w 2011 r. Obecnie studiuje na wydziale prawa w Nottingham Law School uczeszczajac w trybie niestacjonarnym na Studia Magisterskie Aplikacji Ogolnej.

Alicja dolaczyla do Osbornes Solicitors LLP jako Praktykant Adwokacki  Dzialu Prawa Rodzinnego pracujac scisle z Partnerem Martinem Rossem. Zanim podjela prace w Osbornes, Alicja pracowała jako Kierownik ds. Zgodności Operacyjnej  Projektu z Prawem kordynujac zespół wielojęzycznych doradców.

Miedzy innymi współpracowała z Państowym Biurem Porad Obywatelskich oraz Tłumacz Symultaniczny Władz Lokalnych Central Bedfordshire, gdzie asystowała polskim klientom w trakcie procesu Ochrony Praw Dziecka oraz postępowaniach w zakresie prawa publicznego w przedmiocie ustanowienia opieki prawnej nad małoletnim.

Doświadczenie zdobywała pracując początkowo pro bono jako McKenzie Friend -Doradca rodziców oraz członków rodzin w rozprawach zwiazanych z przemocą domowa oraz orzeczeniach w zakresie rozstrzygnięcia o istotnych sprawach dzieci (wnioski o zabezpieczenie kontaktów/ ustalenie miejsca pobytu oraz opieki prawnej) Zakazów/ Zezwoleń na Dokonywanie Określonych Czynności Prawnych względem dziecka, Zobowiazania Sprawcy Przemocy oraz Ustalenia Ojcostwa.

Alicja biegle włada językiem polskim.

Poza praca Alicja żywo angażuje się w  społeczne inicjatywy  poświęconych podnoszeniu świadomości specjalistycznych porad oraz wsparcia dla rodzin i dzieci w Wielkiej Brytani.

Jeśli Ty lub ktoś z Twojej rodzinny został poszkodowany w wypadku z nie swojej winy, chętnie doradzimy Ci, bezpłatnie, czy należy Ci się odszkodowanie. Jeśli tak – podejmiemy się sprawy na zasadach no win no fee.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym obszernym poradnikiem prawnym “Poradnik Prawny”