Home

Zespół ogona końskiego

Zespół ogona końskiego

Zespół ogona końskiego (ang. Caudua Equina Syndrome) jest potencjalnie bardzo poważnym schorzeniem dolnego odcinka kręgosłupa.

 

Objawy obejmują:

* utratę czucia w kroczu/ między nogami;

* zaburzenia funkcji pęcherza moczowego/jelit – objawiające się nietrzymaniem lub zatrzymywaniem;

* ostry ból pleców;

* ból nóg – jednej lub obydwu;

* osłabienie sprawności motorycznej i zanik odruchów.

 

Jest wiele przyczyn wystąpienia zespołu ogona końskiego. Nie rzadko pierwsze objawy pojawiają się na skutek urazu w pracy, np. na budowie.

 

Większość roszczeń z tytułu zespołu ogona końskiego wynika z błędów medycznych – skuteczne leczenie wymaga wczesnej interwencji lekarskiej. Ponieważ wielu lekarzy rodzinnych i lekarzy w szpitalach nie zawsze prawidłowo diagnozuje to schorzenie, prowadzi to do jego pogorszenia.

 

Jeśli zastanawiasz się nad wniesieniem roszczenia, warto skorzystać z pomocy doświadczonych prawników z kancelarii Osbornes, którzy rozumieją to schorzenie i którzy nie dopuszczą, aby klient otrzymał niedostateczne odszkodowanie.

 

“Jeśli doznałeś urazu lub padłeś ofiarą wypadku może przysługiwać ci prawo do roszczenia odszkodowania. Nasi polskojęzyczni doradcy zajmujący się odszkodowaniami z tytułu uszczerbku na zdrowiu mogą ci w tym pomóc. Zostaw dla nas wiadomość na Facebooku lub zadzwoń pod numer 020 7482 8467”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czatz doradcą prawnym
Wyślij
Zadaj szczegółowe pytanie
 
Dotyczy pytania:
×