Home

Poradnik prawny

Poradnik prawny

Czy pobieracie Państwo opłaty za swoje usługi?

Osbornes nie pobiera żadnych opłat od swoich klientów w sprawach odszkodowawczych. Działamy na zasadach no win no fee. Jeśli przegramy sprawę - nie płacisz nic. Jeśli wygramy - ponownie nie płacisz nic, tzn. otrzymujesz 100% swojego odszkodowania, a nasze koszty pokrywa strona przeciwna. Skontaktuj się z nami aby omówić opłaty za usługi z zakresu prawa rodzinnego oraz nieruchomości.
Zadaj szczegółowe pytanie

W jakich sytuacjach mogę ubiegać się o odszkodowania UK?

Kancelaria prawnicza Osbornes zajmuje się wszelkiego rodzaju wypadkami. Jeśli w przeciagu ostatnich 3 lat miałeś wypadek, nie z własnej winy, na terenie Anglii i odniosłeś obrażenia to możliwe, że należy Ci się odszkodowanie. Pomogliśmy już wielu Polskim pracownikom w trudnych sprawach, włączając wypadki w pracy, na budowie, samochodowe, związane z wadliwymi produktami czy zabiegami piękności.
Zadaj szczegółowe pytanie

Co się dzieje z prawem do odszkodowania w UK przy wypadkach śmiertelnych?

Tego typu sprawy mogą być dość skomplikowane i dzielą się na trzy główne roszczenia: 1. roszczenie ofiary wypadku (które wraz ze zgonem przechodzi na najbliższych) za ewentualne cierpienie fizyczne lub emocjonalne; 2. zadośćuczynienie za utratę wsparcia finansowego dla osób, które były na utrzymaniu zmarłego; 3. jednorazowa, ustawowa zapłata dla partnera, żony/męża lub niepełnoletnich dzieci ofiary. Prawnicy z Osbornes doradzą Ci, kto z rodziny może ubiegać się o zadośćuczynienie i w jakim zakresie.
Zadaj szczegółowe pytanie

Czy odszkodowanie po wypadku w pracy należy się także osobom samozatrudnionym (self-employed)?

Tak, wbrew powszechnemu mniemaniu, w większości przypadków nie ma to znaczenia, czy osoba poszkodowana była pracownikiem czy osobą samozatrudnioną. Szczególnie w wypadkach, gdzie drabina lub rusztowania należy do firmy zlecającej.
Zadaj szczegółowe pytanie

Co może być podstawą do rozpoczęcia sprawy o odszkodowanie w UK za wypadek w pracy?

Pracodawca jest prawnie zobowiązany zapewnić pracownikowi bezpieczny system pracy, co wiąże się z zapewnieniem odpowiednich narzędzi i materiałów, a także odpowiedniego szkolenia oraz nadzoru w pracy. Pracodawca będzie także odpowiedzialny za wypadek spowodowany zaniedbaniem współpracowników.
Zadaj szczegółowe pytanie
Czatz doradcą prawnym
Wyślij
Zadaj szczegółowe pytanie
 
Dotyczy pytania:
×
Prawnik w UK