Przykładowe sprawy

Klient jechał rowerem do pracy, gdy samochód wjechał w tym jego roweru. Niestety samochód odjechał z miejsca wypadku i nie udało ustalić się numeru rejestracyjnego czy danych ubezpieczenia. W związku z tym skierowaliśmy sprawę do Motor Insurers’ Bureau. W wyniku zderzenia klient doznał bardzo drobnych obrażeń ramienia i klatki piersiowej. Głównym problemem był jednak fakt, że przez kilka miesięcy po wypadku klient bał się jeździć rowerem po drogach. MIB zgodziło się wypłacić odszkodowanie polubownie.
Uzyskane odszkodowanie: £2,700.00

Pan D jechał rowerem główną drogą, gdy nagle inny kierowca wyjechał z drogi podporządkowanej powodując zderzenie. W wyniku wypadku Pan D doznał posiniaczenia pleców i kolan.

Sprawa zakończyła się na bardzo wczesnym etapie, Pan D postanowił pójść na ugodę bez organizowania komisji lekarskiej.
Uzyskane odszkodowanie: £1,600.00

Pracownik placu budowy złamał nogę podczas pracy. Próbował on dojść do maszyny, którą obsługiwał, gdy nagle został potrącony przez wózek widłowy. Wbrew zasadom prawa budowlanego, na placu nie było wyznaczonych osobnych dróg poruszania się dla pieszych i pojazdów.
Sprawa została zakończona ugodą pozasądową.
Uzyskane odszkodowanie: £90,000.00

Rowerzysta potrącony na skrzyżowaniu, odniósł obrażenia barku powstrzymujące go od powrotu do pracy jako cukiernik. Ugoda pozasądowa.
Uzyskane odszkodowanie: £99,000.00

Nasz klient pracował w magazynie, gdzie był odpowiedzialny między innymi za przyjmowanie dostaw produktów. Pewnego dnia, w czasie rozładowywania kolejnej dostawy, klient spadł z drabiny i odniósł poważne obrażenia nogi. Obrażenia nie zagoiły się i niestety po 12 miesiącach konieczna była amputacja. Pracodawca nie był ubezpieczony i nie odpowiadał na nasze listy, podaliśmy więc sprawę do sądu.
Po wszczęciu przez nas postępowania sądowego i nawiązania kontaktu z adwokatami pracodawcy, udało nam się wynegocjować dla naszego klienta odszkodowanie.
Uzyskane odszkodowanie: £250,000.00