Home

Stuart Kightley

Stuart Kightley


Stuart Kightley
Partner

 

tel. 020 7485 8811
stuartkightley@osbornes.net

Stuart Kightley jest partnerem seniorem i wraz z Wendy Wright stoi na czele działu prawa odszkodowawczego.

Po okresie pracy w Prokuraturze, Stuart dołączył do naszej kancelarii w 1994 roku. Od tego czasu zbudował szeroką bazę klientów, specjalizując się w urazach głowy i wypadkach w pracy na wysokości.

Stuart jest aktywnie zaangażowany w pracach stowarzyszenia APIL (Association of Personal Injury Lawyers – Stowarzyszenie Prawników Prawa Odszkodowaczego), które reprezentuje i walczy o prawa osób poszkodowanych w wypadkach. Stuart jest regularnym wykładowcą na konferencjach APIL i został niedawno mianowany „fellow” tej organizacji, jedno z najwyższych odznaczeń. Jest także członkiem panelu specjalistów prawa odszkodowawczego Izby Adwokackiej.

Wyróżnienia

W kwietniu 2007 r. Stuart został elektowany do Krajowego Komitetu Wykonawczego APIL, a następnie re-elektowany na drugą kadencję w 2010r. Został również powołany do Law Society Council, organu decyzyjnego Izby Adwokackiej oraz do Civil Justice Committee, tzn. Komisji Sprawiedliwości Cywilnej Izby Adwokackiej.

Stuart został uznany za czołowego prawnika w dziedzinie prawa odszkodowczego przez w 2010, 2011 i 2012 wersje niezależnych izb prawnych katalogów i Partnerzy.

W rankingu z 2010 roku Stuart został opisany jako prawnik, który otrzymał “wiele znakomitych rekomendacji”. Edycja z 2011 roku opisała go jako prawnika o “wyrobionej renomie w świecie prawa odszkodowawczego, szczególnie w zakresie wypadków w pracy i urazów głowy i mózgu”. Wersja z roku 2012 stwierdza, że Stuartowi należy się szacunek za energetyczne i intuicyjne podejście do spraw.

Stuart Kightley w prestiżowym rankingu prawnym

The Legal 500, opisuje Stuarta jako ’efektywnego i pomocnego prawnika, który podchodzi do spraw indywidualnie’, ’bardzo stanowczego i pragmatycznego’ oraz jako ’pierwszy wybór dla rekomendacji w tej profesji’.

 

 

Chambers & Partners na rok 2013 opisuje Stuarta następująco: ’niezwykle imponujący prawnik; skupia się na poważnych przypadkach urazów głowy i jest wysoce ceniony przez najlepsze jak też i przez poszkodowanych w wypadkach’.

Stuart Kightley i jego najciekawsze sprawy na przełomie ostatniego roku:

  • Obecnie Stuart reprezentuje ofiary katastrofy kolejowej w Oxshott z 2010.
  • Wypadek samochodowy, w wyniku którego klient stracił nogę od kolana w dół. Stronie przeciwna zupełnie nie akceptowała odpowiedzialności prawnej i Stuart wszczął postępowanie sądowe. Sprawa zakończyła się ugodą w wysokości £700,000 wynegocjonowaną przez Stuarta podczas spotkania “okrągłego stołu” ze stroną przeciwną, na kilka dni przed rozprawą w Sądzie Wyższej Instancji.
  • Obrażenia głowy u piętnastoletniej dziewczynki. Stuart ustalił ze stroną przeciwną program rehabilitacji oraz pakiet opieki, poprzez który firma ubezpieczeniowa strony przeciwnej wspierała edukację dziewczynki, by zminimalizować wpływ obrażeń na jej karierę w przyszłości. Sprawa następnie zakonczyła się ugodą w wysokości £300,000.
  • Sprawa, w której klient, podczas jazdy na rowerze, został potrącony przez pijanego kierowcę samochodu i odniósł poważne obrażenia. Kwestią sporną w tej sprawie był fakt, czy z powodu wypadku klient stracił szansę kwalifikacji w przyszłości w zawodzie lekarza. Ustalono już sześciodniowy termin rozprawy w Sądzie Wyższej Instancji, gdy Stuart wynegocjował dla klienta ugodę w wysokości £460,000.
  • Wypadek w pracy, w wyniku którego klient doznał poważnych obrażeń stopy, z ryzykiem konieczności amputacji. Sprawa zakończyła się ugodą w wysokości £500,000 na dzień przez rozprawą sądową.
  • Stuart obecnie reprezentuje między innymi także polskiego pracownika budowy, który został porażony prądem przy instalacji kablii w pracy, polską klientkę, która upadając na mokrej posadzce w pracy doznała poważnego urazu kolana, polskiego pracownika, który spadł z drabiny w pracy i doznał urazu ręki i kręgosłupa oraz polskiego klienta, który został potrącony podczas jazdy na rowerze w Londynie i doznał poważnych obrażeń powstrzymujących go przed kontynuacją zatrudnienia.

W wolnym czasie Stuart uprawia bieganie oraz jazdę na rowerze.

Porozmawiaj z konsultantem w tej sprawie Poznaj wszystkich prawników »
Ebru Mokhtarnia
Litigation Executive
tel. 020 7482 8437
Czatz doradcą prawnym
Wyślij
Zadaj szczegółowe pytanie
 
Dotyczy pytania:
×
Prawnik w UK