Wypadek w pracy

Wypadek w pracy może wywrócić nasze życie do góry nogami. Jeśli przyczyną wypadku było zaniedbanie pracodawcy, wniesienie sprawy o odszkodowanie to nie tylko szansa uzyskania rekompensaty za odniesione obrażenia, ale także odzyskania utraconych zarobków oraz otrzymania gwarancji leczenia, które pomoże nam jak najszybciej powrócić do normalnego trybu życia.

Niezależnie od rodzaju wypadku w pracy i niezależnie od rodzaju lub nasilenia doznanego urazu, skontaktuj się z naszymi prawnikami, by sprawdzić, czy masz szansę na otrzymanie odszkodowania.

Wypadek w pracy- co robić?

Jeśli przydarzył Ci się wypadek w pracy w UK, przede wszystkim należy zgłosić sprawę pracodawcy i wypełnić accident report form. Proszę upewnić się, że wypadek został zanotowany w księdze wypadków (‘accident book’). W razie możliwości, warto także zabezpieczyć dowody oraz zrobić zdjęcia miejsca wypadku.

Samozatrudnienie a prawo do odszkodowania

Przy ustalaniu, czy osoba jest samozatrudniona czy też jest pracownikiem, decydujące znaczenie mają ogólne zasady pracy, a nie rodzaj zatrudnienia.  W wielu wypadkach, nawet jeśli osoby są oficjalnie samozatrudnione, będą traktowane jak pracownicy w sprawach odszkodowawczych i będą do nich miały zastosowanie wszystkie przepisy dotyczące bezpieczeństwa pracowników w pracy.