Wypadek w pracy

Wypadek w pracy może wywrócić nasze życie do góry nogami. Jeśli przyczyną wypadku było zaniedbanie pracodawcy, wniesienie sprawy o odszkodowanie to nie tylko szansa uzyskania rekompensaty za odniesione obrażenia, ale także odzyskania utraconych zarobków oraz otrzymania gwarancji leczenia, które pomoże nam jak najszybciej powrócić do normalnego trybu życia. Niezależnie od rodzaju wypadku w pracy czy nasilenia doznanego urazu, skontaktuj się z naszymi prawnikami, by sprawdzić, czy masz szansę na otrzymanie odszkodowania. Kontakt z prawnikiem zapewni Ci ochronę oraz pewność, że wszystko przebiega zgodnie z procedurami, a odszkodowanie, jakie otrzymasz, jest najwyższe jak to możliwe. Nasz zespół to specjaliści w swoich dziedzinach, którzy odznaczają się również talentem negocjatorskim. Wszystko po to, abyś mógł przejść przez cały proces ze spokojem.

Wypadek w pracy- co robić?

Jeśli przydarzył Ci się wypadek w pracy w UK, przede wszystkim należy zacząć od zgłoszenia sprawy pracodawcy oraz zanotowania jej w tzw. Księdze Wypadków (Accident Book). Notatki z tego dnia mogą okazać się bardzo pomocne podczas uzyskiwania odszkodowania od ubezpieczyciela. W razie możliwości, warto także zrobić zdjęcia miejsca wypadku. Jest to zawsze istotny dowód w sprawach odszkodowawczych. Jeśli na przykład wypadek dotyczy poślizgnięcia się na schodach, warto je zfotografować. Można również udokumentować w ten sposób swoje obrażenia. Dodatkowo należy udać się do lekarza rodzinnego (GP) lub szpitala, gdy uraz jest poważny. Informacje, które zostaną zebrane przez lekarzy, będą później przekazanie Twojemu prawnikowi w formie notatek wraz z wynikami badań.

O co mogę się ubiegać?

Po wypadku w UK można się ubiegać przede wszystkim o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, czyli wszystkie urazy ciała, w tym głowy, kręgosłupa, zadrapania, złamania i skręcenia. Istotne jest również czy ofiara poniosła szkody psychiczne i po wypadku zaczęła cierpieć na lęki lub depresję. Nie wszywscy wiedzą, że po wypadku poszkodowanemu przysługuje również rekompansata za dochód utracony, zarówno rzeczywisty, jak i potencjalny. Dochód rzeczywisty to taki, który poszkodowany utracił w czasie gdy był niezdolny do pracy. Dochód potencjalny oblicza się w momencie, gdy poszkodowany nie jest zdolnydo potjęcia tak samo płatnej pracy po wypadku lub w ogóle nie może do niej wrócić. Zadaniem prawników jest wtedy wywalczenie kwoty, która jest równowarta z tą, którą poszkodowany by zarobił, gdyby nie doszło do wypadku. Nasi najlepsi prawnicy mają wieloletnie doświadczenie w tego typu sprawach i możesz być pewny, że odszkodowanie uzyskane przez nas będzie tak wysokie, jak jest to możliwe.

Samozatrudnienie a prawo do odszkodowania

Przy ustalaniu, czy osoba jest samozatrudniona czy też jest pracownikiem, decydujące znaczenie mają ogólne zasady pracy, a nie rodzaj umowy. W wielu wypadkach, nawet jeśli osoby są oficjalnie samozatrudnione, będą traktowane tak samo w sprawach odszkodowawczych, jak pracownicy zatrudnieni bezpośrednio przez firmę. W tej sytuacji będą obowiązywały wszystkie ogólne przepisy dotyczące bezpieczeństwa pracowników w miejscu pracy.